poniedziałek, 19 października 2015

Chemia...

Nie jestem dobra w recenzjach, rzadko się na nie porywam. Nawet, gdy znajomi pytają o zdanie na temat książki, filmu czy czegoś innego, zazwyczaj ograniczam się do jednego zdania. Film, o którym dziś chcę napisać, nie da się jednak opisać jednym słowem czy zdaniem. Opinie się podzielone, niektórzy mówią, że jest to film doby, inni, że szmira. To jednak mało. Ja pokusiłabym się o słowo dziwny, ale nierealny a prawdziwy zarazem. Na pewno nie pozostawi nas bez emocji.

My wybraliśmy się do kina w ostatni piątek. Pierwsze wyjście od bardzo, bardzo dawna i od razu taka petarda. Ale prawda jest taka, że chciałam się tak trochę masochistycznie zmasakrować. Bo właśnie to robi film Chemia z kimś, kogo temat raka piersi i odchodzenia bliskiej osoby dotyczy bardzo mocno. Mi osobiście pozwolił troszkę w głowie poukładać, przerobić coś jeszcze raz, popatrzeć z boku na sytuacje, które do tej pory starałam się wymazywać z pamięci. Taka terapia. Wyszłam do kina spłakana, ale i pełna pozytywnej energii.


Chemia to film o miłości. O miłości i chorobie, o odchodzeniu, o radzeniu sobie z odchodzeniem z różnych perspektyw. O walce, macierzyństwie, rodzicielstwie. Film o życiu. Jest przede wszystkim o życiu. Bo takie historie się zdarzają, są obok nas na co dzień. Gdy film się skończył potrafiłam powiedzieć mężowi tylko tyle, że właśnie tak to wygląda, bez ściemy, właśnie tak.  Nie jest łzawy, nie roztkliwia, ale uderza i dotyka. Jest przerysowany, ale takie właśnie jest życie w towarzystwie choroby i jest w tym wszystkim niesamowicie prawdziwy.
I muzyka... Przejmująca muzyka, której od piątku słucham i za każdym razem łzy stają mi w oczach. Film wprowadził mnie w nastrój, z którego długo chyba nie wyjdę. I nie jest to wcale smutek, raczej docenienie tego co mam. Bo zmusza do myślenia, oj zmusza.

Ktoś z Was widział Chemię? Zastanawia mnie Wasze zdanie, bo wiem, że są podzielone i ciekawi mnie, jak bardzo moje zdanie różni się od zdań innych. 

 Zachęcam również do wsparcia Fundacji Rak 'n' Roll.


4 komentarze:

 1. nie widziałam tego filmu i nawet o nim nie słyszałam,więc się nie wypowiem

  OdpowiedzUsuń
 2. "Chemii" jeszcze nie widziałam, ale obejrzę na pewno, bo lubię takie filmy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie takie filmy doluja i zasmucaja, podsycaja ukryte lęki....

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej :) Wytypowaliśmy Cię do Liebster blog award :) Zapraszamy na http://blog.pstrykamy.pl

  OdpowiedzUsuń