piątek, 26 września 2014

Cudaczek i przyjaciele. Nasza opinia i rozdanie!!! + wyniki.

Jakiś czas temu, na spotkaniu Blogowe Piękno Mam w Lublinie, miałam okazję zapoznać się z wydawnictwem Cudaczek i przyjaciele. Niestety, mój Filipek jest jeszcze za malutki na takie pisemka. A szkoda, bo mnie osobiście czasopismo zachwyciło. Gdy ja byłam mała, pojawiały się już podobne pisemka, ale były one mniej kolorowe, nie tak starannie wydane, ciężko je było dostać, a jak już się gdzieś pojawiły, to były okropnie drogie. Pamiętam, że mama kupowała nam je na prezent, taki to był rarytas. Dlatego teraz, jak zobaczyłam to cudeńko, to mi się oczki zaświeciły. Już bym chciała siedzieć z Filipkiem lub Kruszynką i przeglądać obrazki, czytać ciekawostki czy rozwiązywać łamigłówki. No, ale na to przyjdzie mi jeszcze poczekać przynajmniej cztery lata. Mam nadzieję, że wydawnictwo poczeka na nas.


Cudaczek i Przyjaciele” jest pismem dedykowanym dzieciom w wieku 5-8 lat, ma zasięg ogólnopolski, a kupić go można w większości salonów prasowych w kraju.

Coraz większe zainteresowanie kolejnymi numerami pisma dowodzi tego, że mamy w Polsce do czynienie ze sporą i ciągle rosnącą grupą rodziców, którzy czynnie angażują się w wychowanie swoich dzieci.

Poszukują oni książek i czasopism, które pozwolą im mądrze i w wartościowy sposób spędzać czas ze swoimi dziećmi, proponując im rozrywkę, która przy okazji uczy i daje możliwości rozwijania swoich talentów i pasji.

Ten 48-stronicowy dwumiesięcznik został stworzony z myślą o tej właśnie grupie rodziców. Nie bez powodu został nagrodzony w 2012 roku przez KOPD (Komitet Ochrony Praw Dziecka) jako Najlepsze Pismo dla Dzieci w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” i ponownie wyróżniony w tym roku.

Założeniem wydawcy jest, aby w przyjazny sposób stymulować rozwój intelektualny oraz społeczny swoich czytelników. Zamieszczane treści mają uaktywniać w dziecku potrzebę eksplorowania i poznawania świata i stanowić bodziec do samodzielnych poszukiwań.

Ponadto czasopismo stanowi również doskonały materiał dla rodzica, który dzięki poruszanym tematom może spełniać funkcję naturalnego przewodnika, tłumaczącego swojemu dziecku ciekawe aspekty otaczającej nas rzeczywistości.Magazyn podzielony jest na część „informacyjną” (do czytania samodzielnego lub z rodzicem) oraz część „aktywnej zabawy” – zawierającą łamigłówki, kolorowanki, wycinanki i wszelkiego rodzaju zadania do wykonania samodzielnie przez dziecko.

W czasopiśmie poruszane są tematy związane z przyrodą (zwyczaje zwierząt, ich anatomia, anatomia człowieka, ciekawostki), nauką na wesoło (ciekawe eksperymenty, budowa maszyn, budowa świata i wszechświata), kulturą (inne narody, społeczności i ich zwyczaje) literaturą (wierszyki i bajeczki), itp.

Dodatkowo każdy numer czasopisma zawiera takie działy jak „ciekawy eksperyment”, „przepis kulinarny” i „zrób to sam”, których rozszerzenie można oglądać na specjalnie stworzonym kanale na portalu YouTube.

Tyle możemy się o pisemku dowiedzieć od samych twórców.
Więcej można się dowiedzieć na stronie internetowej wydawnictwa: http://www.cudaczek.pl/ 

Jako, że my niestety nie skorzystamy z powierzonych nam egzemplarzy, a szkoda, żeby nikt nie skorzystał, mamy dla Was komplet trzech egzemplarzy Cudaczka i przyjaciół. Pisemka są bardzo fajne i na pewno sprawią wiele radości dzieciom, które je dostaną.
A co trzeba zrobić, żeby o nie powalczyć?
 • polubić profil Mamusiowo na FB,
 • polubić profil Cudaczek i przyjaciele na FB,
 • udostępnić na FB lub umieścić banerek z odnośnikiem na blogu,
 • napisać w komentarzu co, jak i gdzie;) czyli jako kto polubiliśmy profile i gdzie udostępniliście banerek.

Komentarze mogą być dodawane tutaj, pod tym postem lub na FB pod postem konkursowym do czwartku, 2 października, do północy. Losowanie odbędzie się w piątek i wtedy też postaram się podać wyniki.


 

Zachęcam do zabawy.
Powodzenia!!!
 

Wyniki:

Zwycięzcą jest Magdalena Balcerzak.
Gratuluję i proszę o dane do wysyłki na maila lub na FB. 

6 komentarzy:

 1. Lubię Mamusiowo jako Piotr Natalia Ryś
  Lubię Cudaczek i przyjaciele j.w
  Banner udostępniony na powyższym profilu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne egzemplarze ale moi chłopcy już mają swoje gazetki, a więcej kosztów mi nie trzeba, bo wiem, że na jednym się nie skończy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nim się obejrzysz Filipek urośnie.
  Człowiek patrzy na miniony czas i zastanawia się : kiedy to wszystko minęło?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na fb jako Agnieszka Kahlan. Lubię od dłuższego czasu :) Ajajaj dlaczego się na spotkanie nie wybrałam? Niby daleko, ale sporo blogerek, które systematycznie czytam i chciałam się spotkać, a jakoś przegapiłam. Grrr... Przynajmniej Ty byłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. polubiłam jako Mommy and her love i jako Magdalena Balcerzak :) udostępniłam na FanPage bloga Mommy and her love.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne choc i my jeszcze za mali :)
  Ale za jakis czas warto podsunac byc moze przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń