piątek, 2 października 2015

Zosia i Filip 2015: 38/52, 39/52, 40/52.

Oddałam ostatnio telefon do serwisu. Mieli zamówić szybkę i szybko wymienić. Nie mam go już trzeci tydzień, a wraz z nim przepadła moja karta ze zdjęciami. Wczoraj pojechałam, telefonu nie odzyskałam jeszcze, ale wyszarpałam im kartę więc dziś w końcu mogę nadrobić zaległości projektowe.

38. tydzień
Raz ciepło, raz zimno, dzieci się nudzą i kombinują. Zosia w dzień ze mną w domu eksploruje całe mieszkanie, Fifi wtedy zabawia się w przedszkolu. Popołudniem, jak pogoda dopisuje, dzieciaki działkują. Zosia wykorzystuje ciotki i każe się nosić, Fifi już sam zwiedza, odkrywa, przegląda zakamarki działkowe. No i zaprzyjaźnił się z prababciowym kotem, który to podobno każdego drapie.39. tydzień
Deszcze niespokojne, dzieci się nudzą i kombinują. Popołudnia z całym stadem w domu, to nie lada przeżycie. Trzeba się natrudzić, żeby nie rozniosły mieszkania. Fifi biega i czepia się wszystkiego. Zofia nie pozostaje dłużna. Wszędzie dostanie, wszędzie sięgnie, wszystko ściągnie, wszystkiego się czepi. No i zaczynają się pierwsze kłótnie między rodzeństwem. Czasami mam wrażenie, że zaraz oszaleję, gdy w akompaniamencie dzikich wrzasków sieją zniszczenie, ale tak naprawdę to lubię takie dni, gdy nie musimy nigdzie wychodzić, a lejący za oknem deszcz jest dla nas świetną wymówką.

  
40. tydzień
Tydzień zdecydowanie zabiegany i zdezorganizowany. Troszkę załatwiania, troszkę biegania, troszkę odpoczynku w domu. W sumie ciężko mówić o odpoczynku, bo nasza dwójka zamknięta w domu nadal nie odpuszcza i zapewnia nam popołudnia i wieczory pełne wrażeń. Można powiedzieć, że wchodzą nam głowy, ale nie można się na nie gniewać, bo zaraz po dzikiej histerii rozdają uśmiechy od ucha do ucha. Fifi nie tylko uśmiechy rozdaje. Ostatnio rozdziela między nas budynie, placki czy cukierki i każe siadać koło siebie i razem jeść. Taki towarzyski.


I tak nam leci tydzień za tygodniem, dzień za dniem, a tu coraz bliżej końca roku, a co za tym idzie coraz bliżej urodzin naszej Zosieńki. Kompletnie nie mam pomysłu na tą imprezę. Nie bardzo mam ochotę na zapraszanie całej rodziny, ale z drugiej strony u Filipa bywali, to teraz nie zaproszę... Jeszcze trzy miesiące, coś się wymyśli...


2 komentarze:

 1. Za 3 mce roczek?:-)
  Masz jeszcze rroche czasu by poglowkowac. Z doswiadcenia wiem,ze z rodzinka to nic na sile i lepiej zapraszac ttch,ktorych naprawde lubimy i w ktorych towarxystwie dobrze sie czujemy:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem, ale u Filipa była prawie cała rodzina, nie wiem, jak się z takiej imprezy wywinąć tym razem, zwłaszcza, że od tego czasu troszkę nam osób poprzybywało;)

   Usuń